audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

16.01.2013: Інвестори плутаються в даних із грошових потоків

Лабораторія фінансового аналізу Технологічного інституту Джорджії (Georgia Tech Financial Analysis Lab) провела дослідження, на підставі якого прийшла до висновку, що компанії, які складають звітність іноді змішують грошові потоки, одержувачами яких є власники мажоритарного пакет акцій в консолідованій компанії, і грошові потоки, призначені для власників міноритарного пакету. Інвестори в підсумку отримують дещо завищене уявлення про те, який насправді розмір готівки може бути розподілений в якості дивідендів.

Свої висновки Georgia Tech Financial Analysis Lab будує на основі вивчення фінансової звітності 24 публічних компаній зі значним міноритарним інтересом в групі. Аналіз показав, що дохід і капітал, що відноситься до міноритарних пакетів, легко ідентифікується у звітах про доходи і балансових звітах, але того ж не можна сказати про звіти з грошових потоків. «Інвестори, аналітики та інші користувачі звітності можуть бути не в курсі, що операційні грошові потоки включають суми, які відносяться як до мажоритарного, так і міноритарного інтересу, що потенційно може призвести до завищеної оцінки грошових коштів для розподілу як дивіденди мажоритарним акціонерам», - йдеться у висновку.

Голова дослідницької групи Чак Малфорд (Chuck Mulford) ситуацією дещо стурбований. Останнім часом тема дивідендів привертає увагу інвесторів у зв'язку зі змінами американського податкового законодавства, до того ж в умовах сильної економічної невизначеності - інвестори просто не можуть визначити, на що їм розраховувати. Багато організацій виплатили дуже великі дивіденди в кінці 2012 року в якості міри протидії збільшенню податків, яке Конгрес може ввести як вирішення проблеми фіскального дефіциту.

«Інвестори та аналітики часто дивляться на вільні грошові кошти (free cash flow), або ж на грошові кошти від операційної діяльності мінус витрати на капітал, щоб визначити розмір готівки, яку можна розподілити в якості дивідендів», - говорить Чак. - «Ці інвестори і аналітики, проте, можуть не знати, що внаслідок розподілу на користь міноритарних акціонерів вільних грошових коштів - це насправді не те, що можна розподілити в якості дивідендів мажоритаріям».

У ході дослідження фахівці вивчили вибірку з 24 великих компаній з ринковою капіталізацією понад 1 мільярд доларів, які виплачують значні дивіденди міноритарним акціонерам (в середньому - 10.4% консолідованих грошових потоків від операційної діяльності). «Ми виявили розбіжності між тим, як ці компанії звітують за відділами на користь міноритарних акціонерів у фінансових звітах про грошові потоки», - продовжує Чак. З'ясувалося, що 20 з цих 24 організацій, в повній відповідності з правилами, чітко обумовили, скільки грошових коштів ними було розподілено в якості дивідендів міноритаріям. На думку глави дослідницької групи, розмір грошових потоків від операційної діяльності слід зменшувати на величину дивідендних виплат мінорним акціонерам. При цьому компанії повинні чітко обумовлювати, скільки ними було виплачено у відповідному розділі (про фінансування) фінансового звіту про грошові потоки.


За матеріалами: Compliance Week

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!