audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

12.01.2012: Нове дослідження Інституту CFA присвячено ризикам розкриття інформації про фінансові інструменти

У зв'язку з тривалою кризою суверенного боргу і негативними наслідками економічної кризи 2007-2009 рр.., коли для інвесторів найбільш гостро стоїть питання про ризики фінансових інструментів, міжнародний Інститут CFA провів дослідження "Попередження ризиків розкриття інформації про фінансові інструменти по МСФЗ "(том 1), в якому проаналізовано необхідність підвищення якості розкриття ризиків фінансових інструментів серед фінансових і нефінансових установ. Дослідження розглядає питання розкриття ризиків, пов'язаних з кредитами, ліквідністю, ринком і хеджуванням, відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності, Положення 7 Фінансові інструменти: розкриття інформації (МСФЗ 7) - частина звіту, що складається з двох томів. Перший том містить інформацію про розкриття ризиків неплатоспроможності, втрати ліквідності і зміни ринкової кон'юнктури з точки зору користувача, а в другому томі (публікація планується найближчим часом) буде представлена точка зору користувача на операції хеджування.

Пропонуємо Вам ознайомитися з результатами дослідження.

Коротке резюме дослідження

Результати дослідження показують, що практика розкриття ризиків широко поширена і вважається важливим фактором серед користувачів. Однак користувачі незадоволені низьким рівнем розкриття інформації. Відгуки та аналіз компанії пояснюють низький рівень задоволеності загальними вадами практики розкриття ризиків:

 • Інформацію про розкриття ризиків складно зрозуміти. Це пов'язано з неповнотою інформації та фрагментарністю її подання.
 • Категорія ринкового ризику занадто широка.
 • Дані, що розкривають якісні характеристики, неінформативні.
 • Користувачі не впевнені в надійності даних, які розкривають кількісні характеристики;
 • Розкриті дані часто виявляються суперечливими і незіставленими.
 • Відсутня багаторівнева і єдина схема передачі інформації з управління сукупним ризиком.

Спеціальні рекомендації Інституту CFA:

 • Компанії повинні надавати зведені дані, що розкривають фактори ризиків. Дані повинні включати в себе докладні відомості про ризики компаній і ефективность механізмів управління ризиків різних типів, які належать до категорій значних і основних ризиків для конкретних бізнес-моделей.
 • Диференційовані категорії ринкових ризиків. Компоненти ринкових ризиків повинні диференціюватися на більш точні категорії (наприклад, за процентною ставкою, іноземною валютою і товарами). Запропоновані нові категорії повинні надаватися для цілей звітності так само чітко, як ризики неплатоспроможності і втрати ліквідності відповідно до МСФЗ 7.
 • Підвищення рівня узгодженості розкриття якісних і кількісних характеристик.
 • Уніфікація і точність даних, які розкривають кількісні характеристики.
 • Поліпшене, комплексне уявлення інформації у вигляді таблиць. Наприклад, необхідно об'єднати дані, що розкривають фактори ризиків, і інформацію про управління ризиками.


Джерело: CFA Institute

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!