audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

15.06.2011: PCAOB схвалив тимчасові правила для брокерів і дилерів

У ході вчорашнього засідання Американська Рада з нагляду за обліком в публічних компаніях схвалила ряд правил для аудиту біржових брокерів і дилерів, відповідних Акту Додда-Франка про реформу Уолл-стріт і захисту споживачів. Зокрема, Рада впровадила в дію тимчасову вимогу, що стосується додаткових механізмів контролю аудиторських перевірок брокерів і дилерів, здійснюваних зареєстрованими аудиторськими компаніями. Окремим впровадженням Рада також позначила свої права на комісійні збори з брокерів і дилерів, які спрямовуватимуться на фінансування наглядової діяльності PCAOB там, де вона стосується аудиту брокерів і дилерів.

«Сьогоднішні дії Ради стали важливим кроком на шляху поліпшення нагляду за брокерами і дилерами», - зазначив голова PCAOB Джеймс Доті (James R. Doty). - «Проміжна програма контролю дозволить Раді отримати краще уявлення про те, як PCAOB слід надавати свій захист інвесторам, в той же час уникаючи зайвого адміністративного навантаження на невеликі аудиторські компанії, брокерів і дилерів. Я також думаю, що ті зміни до правил фінансування, які схвалила Рада, стануть ефективним механізмом, який дозволить PCAOB здійснювати нагляд без небажаних витрат і адміністративного навантаження на невеликих аудиторів, брокерів і дилерів».

Повноваженнями по введенню в дію нових програм контролю Рада наділена прийнятим торік Актом Додда-Франка. Природно, що PCAOB тепер має право вводити нові правила і для здійснення свого контролю діяльності брокерів і дилерів (мається на увазі не прямо, а через регулювання підзвітних їй аудиторських фірм, які, в свою чергу, проводять аудиторські перевірки). Схвалена сьогодні програма позиціонується як тимчасова, в той час як PCAOB продовжує роботу над постійним варіантом програми інспекційних перевірок. Їх частота і масштаб, включення /виключення певних категорій аудиторів - все це ключові фактори, які, в разі їх схвалення Комісією з цінних паперів і бірж, стануть частиною постійної програми контролю.

Тепер щодо питання фінансування. У 2002 році, після низки гучних корпоративних скандалів а-ля Enron, був прийнятий всім відомий Акт Сарбейнса-Окслі, яким і було утворено Раду з нагляду за обліком в публічних компаніях як організація, підзвітна SEC. 109-а його секція обумовлює, що річний бюджет PCAOB (за вирахуванням плату за реєстрацію та щорічних внесків з боку вже зареєстрованих аудиторських фірм) поповнюється за рахунок надходжень з гаманця публічних компаній, причому величина щорічних зборів прив'язана до середньомісячної капіталізації емітента.

Відповідно до схвалених сьогодні змінами до 109-ї секції (а зміни знов-таки йдуть за Доддом-Франком), тепер PCAOB буде самостійно визначати величину належних йому внесків (які іменуються accounting support fee - дослівно, «відрахування на підтримку обліку») по всім публічним компаніям, брокерам і дилерам. Йому також дозволяється самостійно проводити диференціювання серед тих, кому слід платити внески, в залежності від класу (тобто вирішувати, кому платити більше, комусь менше, і чому).

 

Джерело: GAAP.ru

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!