audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

29.10.2012: Аудитори поміркували над запропонованим визначенням ринку

Аудиторські компанії - як «середньої ланки», що не входять у «Велику четвірку», так і їх більш великі «побратими» - обговорили те, як Комісія у справах конкуренції визначає аудиторський ринок. Хоча вони так і не вважають, але все ж є ймовірність, що FTSE 350 може виявитися надто вузьким визначенням.

Питання про правильний підхід поставила сама Competition Commission, і раз вже тут проводяться консультації, аудиторські компанії вирішили поділитися своєю думкою. Так, BDO «прагматичний підхід» Комісії у справах конкуренції припав до душі, оскільки тут передбачаються чіткі межі деякої частини ринку, що відокремлюють її від усього іншого. При цьому все залишається релевантним у відношенні до аналізу рівня конкуренції взагалі, навіть незважаючи на дуже чіткі обмеження: справді, висновки щодо FTSE 351 навряд чи будуть сильно відрізнятися від FTSE 350, хіба ні? Таким чином, на думку BDO, Комісія у справах конкуренції використовує раціональний підхід, що враховує всі важливі чинники.

Є, проте, одна небезпека, про яку аудитори хочуть попередити. Теоретично можливою залишається підміна понять, коли члени експертної комісії почнуть сприймати FTSE 350 як весь ринок аудиту, а не яка представляє його частину. Але ж аудиторські послуги надаються не тільки найбільшим компаніям, чи не так? Крім того, експертів також дещо відвело в бік у плані визначення послуг, які надаються найбільшим компаніям. Інакше кажучи, у своїй моделі Комісія у справах конкуренції визначила тільки один продукт (аудиторські послуги), який пропонують аудитори, тоді як навіть склад FTSE 350 вельми різношерстий, і послуги, пропоновані їм аудиторами, також можуть бути різними.

Зі свого боку коментатори іншої аудиторської компанії - PricewaterhouseCoopers - не втратили можливості нагадати Комісії про значну роль деяких представників FTSE 350 і особливостях цього сегмента взагалі. Так, вони нагадали, що коли найбільші компанії проводять тендер, вони зазвичай не перемикаються з крупного аудитора на більш дрібного. Більш вірогідним якраз представляється зворотний варіант. Це відображення суворої реальності: якщо найбільші компанії і допускають до тендеру невеликі фірми, у підсумку їх, як правило, не вибирають - і що з цим поробиш? «Отже, концентрація не є результатом того, що середнім компаніям не дають можливості брати участь у тендері з аудиторських пропозицій від FTSE 350, але того, що компанії вибирають велику аудиторську компанію на підставі більш привабливого поєднання досвіду і знань, якості послуг та ціни, яку вони пропонують», - нагадали експерти з PwC.

 

За матеріалами: Accountancy Live

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!