audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

19.09.2012: Некомерційні організації - «міцний горішок» для FASB

Як з'ясовується, встановити потреби користувачів звітності некомерційних підприємств набагато складніше, ніж у випадку з приватними компаніями. Причиною цього є як більша різноманітність, так і тонкі нюанси їхньої діяльності. Своїми міркуваннями на цей рахунок поділилася спеціальна комісія FASB зі справ некомерційних підприємств (not-for-profit accounting committee, або скорочено «NAC»).

Насправді, існує дуже багато видів некомерційних підприємств, тому займатися розробкою єдиних правил для них не має великого сенсу з позиції простої логіки: універсальний підхід неможливий, усі проблеми відразу просто не вдасться вирішити.

У системі US GAAP некомерційні організації умовно лежать між приватними і публічними підприємствами, причому частина з них більш близька до публічних (там, де присутня велика кількість спонсорів), а інші, навпаки, більш близькі до приватного бізнесу.

І начебто одного цього було б недостатньо, багато некомерційних компаній до того ж взагалі не застосовують US GAAP, оскільки належать до категорії «мікро». За словами заступника директора NAC Джеффрі Меканік (Jeffrey Mechanick), для багатьох з цих організацій є й інші, можливо, не зовсім звичні категорії користувачів звітності - наглядові агентства, що надають акредитацію структури, національні організації типу United Way і т.д. Усім їм, безумовно, потрібна звітність за американським національним стандартом.

При розробці стандартів FASB слід бути дуже обережним, ретельно відстежуючи відмінності між окремими категоріями некомерційних організацій - навіть між окремими угодами про фінансування, оскільки навіть угоди в своїй суті також можуть сильно відрізнятися.

Що ще відрізняє некомерційні організації, так це дещо інша роль ради піклувальників за відсутності власників. Це вже не та роль, яку відіграють поради директорів у комерційних організаціях. По суті, рада піклувальників тут і сам є одним з головних користувачів звітності, що, взагалі кажучи, не відповідає концептуальним уявленням FASB про роль ради директорів.

 

За матеріалами: Bloomberg BNA

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!