audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

16.08.2012: Великобританія бунтує проти союзу

Лідери Євросоюзу на останньому саміті в липні затвердили план з побудови повноцінного економічного союзу. Таким чином, має бути дозволена боргова криза Єврозони, що триває вже третій рік. Але вже тоді економісти припускали, що «гладко було на папері», а будь-яке уточнення подробиць плану поставить єврочиновників у глухий кут. І, здається, мали рацію.

Перший пункт плану - банківський союз - повинен втілитися у життя вже на початку 2013 року. Пропозиції щодо роботи нової структури Єврокомісія має представити у вересні. І поки більшість європейців відпочивають на канікулах, європейські бюрократи ведуть серйозну боротьбу.

Два плани

Згідно з документами, які потрапили до журналістів Bloomberg, існує два підходи до структури банківського союзу.

Концепція «великого брата» пропонує, щоб ЄЦБ не лише приймав важливі стратегічні рішення, але і контролював всі банки Євросоюзу в щоденному режимі. Цю ідею лобіюють чиновники, що працюють над новими фінансовими правилами ЄС.

Британія ж просуває концепцію «легкого дотику»: ЄЦБ залишається головним органом прийняття рішень у Єврозоні, але щоденний контроль делегує національним центробанкам.

Першими під нагляд ЄЦБ повинні потрапити великі банки, які вже отримали державну допомогу, пропонують чиновники ЄС. Великобританія вважає, що потрібно включити у першу групу від 100 до 150 банків, а інші повинні поступово приєднуватися до союзу протягом трьох років, якщо надзвичайні події не змусять ЄЦБ втрутитися раніше.

Хто заплатить за банкрутів

Ще один спірний момент - хто оплачуватиме банкрутства банків. Європейські лідери на саміті в липні вирішили, що ця функція перейде до єдиного європейського банківського регулятора, як тільки він розпочне роботу. Проти тоді виступили тільки голландці, які зволіли дочекатися побудови всіх елементів економічного союзу, а вже потім звалювати на себе проблеми португальців та іспанців.

Зараз голландські чиновники пропонують, щоб у разі банкрутства великих банків відповідальність розділялася між всіма 27 країнами-членами ЄС. Великобританія вважає, що платити за порятунок повинні тільки 17 країн Єврозони, а ті, хто завбачливо не ввів у себе євро, нічого нікому не винні.

Хто отримає контроль

Європейські чиновники пропонують, щоб ЄЦБ звітував перед Європейським парламентом.

Сполучене Королівство наполягає, що у кожного національного парламенту повинна бути можливість контролювати ЄЦБ.

Неясно і хто з керівників національних Центробанків увійде в керівництво єдиного регулятора і раду його директорів. Чиновники ЄС сходяться на тому, що повноваження повинні отримати представники 17 країн єврозони. Решта можуть брати участь тільки в якості спостерігачів.

Британія, що не входить до єврозони, буде боротися за рівний доступ усіх членів ЄС.

Вічні незгодні

«Особлива думка» Великобританія з усіх найважливіших питань Євросоюзу стало свого роду традицією. В кінці 2011 року, коли Європа виявилася як ніколи близька до фінансової кризи, тільки дві країни відмовилися голосувати за план порятунку, розроблений німецьким канцлером Ангелою Меркель і тодішнім французьким президентом Ніколя Саркозі. Однією із «незгодних» країн, звичайно ж, була Британія.

Євген Надоршин, головний економіст АФК «Система»:

Якщо станеться те, що пропонує Британія, то ніякого банківського союзу де-факто не буде. Створення єдиного регулятора зачіпає у першу чергу Єврозону. Великобританія, не будучи членом Єврозони, намагається брати участь у її фінансовій політиці. Але її пропозиції переслідують шкурні інтереси. Тому європейські чиновники можуть спокійно їх проігнорувати. Це, швидше за все, і станеться. Єврозоні потрібен свій регулятор, інакше фінансові проблеми регіону вирішити не вдасться.

 

Джерело: Фінмаркет

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!