audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

09.08.2012: Фінансовий ринок України відмовляється від стандартів

Кредитні спілки виступили проти МСФЗ

Кредитні спілки (КС) просять уряд звільнити їх від обов'язку перейти з 2013 року на міжнародні стандарти фінансової звітності. В асоціаціях вважають, що члени КС, які не мають вищої освіти, не розберуться у фінансовому стані союзу, оціненого з МСФЗ. Якщо регулятор не відхилить пропозицію кредитних спілок, з ним можуть виступити й інші учасники фінансового ринку.

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) звернулася до Кабінету міністрів і Нацкомфінпослуг з проханням скасувати обов'язкове використання МСФЗ кредитними спілками з 1 січня 2013 року. Відповідну вимогу до КС закріплено у постанові уряду № 1223 від 30 листопада 2011 року, але в асоціації вирішили відреагувати на нього тільки зараз.

Відповідно до закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», публічні акціонерні товариства, банки та страхові компанії зобов'язані перейти на МСФЗ з 1 січня 2012 року. Графік переходу інших компаній повинен був встановити Кабмін. Він вирішив, що компанії, які займаються наданням фінансових послуг (серед них КС, фінансові компанії та ломбарди), крім страхування та недержавного пенсійного забезпечення, перейдуть з українських бухгалтерських стандартів на МСФЗ з 1 січня 2013 року.

Складання звітності за міжнародними стандартами направлено на залучення інвесторів, а це, за словами президента асоціації Вікторії Волковської, абсолютно не стосується діяльності кредитних спілок. «На відміну від інших фінансових установ, користувачами послуг кредитних спілок у більшості випадків є громадяни, які мають невисокий рівень доходу та середню або професійно-технічну освіту, - йдеться у її листі уряду і регулятору. - Враховуючи, що фінансова звітність союзу підлягає обов'язковому оприлюдненню з метою забезпечення можливості нинішнім і потенційним його членам ознайомитися з фінансовим станом союзу, звітність повинна бути викладена максимально просто і доступно для розуміння рядовими громадянами».

З аналогічним листом звернулася до держорганів і друга асоціація КС. «Перехід на МСФЗ має сенс у тому випадку, якщо компанія планує залучати інвестиції або працює за межами України. Жоден український кредитний союз не працює на міжнародному рівні, й інвесторів у нас теж немає. Звітність, яку ми регулярно публікуємо і розсилаємо всім нашим членам, повинна бути максимально зрозумілою - адже багато КС працюють у регіонах, - сказав президент Національної асоціації кредитних спілок Петро Козинець. - При цьому введення звітності з МСФЗ не стане для нас трагедією - ми вже проводили семінари для бухгалтерів КС».

Слідом за КС з подібною ініціативою можуть виступити й інші учасники ринку. «Ми ідею підтримуємо. МСФЗ хороша для банків і страхових компаній, для наших клієнтів же зрозуміліше звітність за національними стандартами», - повідомив«Комерсант» представник Всеукраїнської асоціації ломбардів.

За словами джерела «Комерсант» у комісії, остаточне рішення зі звітності кредитних спілок буде прийнято на найближчому засіданні Нацкомфінпослуг, яке відбудеться 14 серпня. Проте учасникам ринку не варто чекати послаблень - їм доведеться складати звіти за міжнародними стандартами. Глава Нацкомфінпослуг Андрій Стасевський повідомив сьогодні «Комерсант», що він не підтримує спілки в цьому питанні і не буде ініціювати внесення відповідних змін до законодавства.

 

Джерело: Комерсант-України

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!