audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

27.07.2012: ESMA проаналізувала підходи до обліку суверенного боргу Греції

Європейська організація з цінних паперів і ринків (European Securities and Markets Authority - ESMA) вчора опублікувала документ, у якому викладені основні висновки щодо діючих сьогодні в Європі підходів до обліку суверенного боргу (перш за все, грецької) у фінансовій звітності з МСФЗ за попередній річний період . Нагадаємо, в попередній раз європейські експерти висловлювалися на цю тему в листопаді минулого року.

Аналіз бухгалтерської практики стосовно до суверенного боргу проводився на основі 42 європейських фінансових організацій які потрапили у вибірку, кожна з яких значною мірою схильна до дефолтного ризику Греції унаслідок великої кількості грецьких облігацій в інвестиційному портфелі. Так, загальні очікувані втрати з усіх цих 42 організацій у разі дефолту оцінюються сумою у 80 мільярдів євро.

У ході аналізу європейської бухгалтерської практики експерти прийшли до висновку, що всі компанії досить послідовно відображають знецінення, що саме по собі прогрес у порівнянні з червнем 2011-го (тоді була дуже помітна велике «різноманітність» у підходах). При цьому виявилося, що публічні компанії не виконують деяких вимог МСФЗ щодо розкриття інформації, зокрема - щодо загального рівня ризику, строків погашення фінансових інструментів, методологій оцінки та рівнів ієрархії справедливої вартості, а також кінцевого впливу знецінення на прибуток і збитки. Експерти ESMA виявили недостатню прозорість інформації з кредитних дефолтних свопів (CDS) і позиції емітентів за ним (тобто, купували або ж продавали ці інструменти компанії). Звіт Європейської організації з цінних паперів і ринків також констатує брак прозорості щодо рекласифікованих грецьких урядових облігацій та рівня ризику стосовно до грецького несуверенного боргу.

Голова ESMA Стівен Мейджур (Steven Maijoor) сказав: «Хоча звіт фокусується в основному на бухгалтерському обліку грецького суверенного боргу та відповідних інструментах, мені б хотілося підкреслити, що принципи, позначені щодо розкриття інформації та прозорості, використовуються набагато ширше і, по-хорошому, повинні застосовуватися у разі будь-якої значимої загрози фінансових інструментів, які опинилися в умовах підвищеного ризику ».

Таким чином, на думку ESMA будь-яка публічна організація повинна в кожному окремому звітному періоді перевіряти, чи немає у неї таких проблемних фінансових інструментів, і надавати щодо них розширену і дісагрегірованну інформацію, тим самим у деталях пояснюючи природу і величину ризику. Це послужить на благо захисту інтересів інвесторів та стабільності фінансових ринків.

ESMA продовжить свою роботу в цьому напрямку. Експерти будуть і далі спостерігати за якістю фінансової звітності, приділяючи особливу увагу розкриттю інформації «по країнам», особливо тими, у кого рівень ризику суверенного боргу сильно підвищений.

 

Джерело: GAAP.RU

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!