audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

25.07.2012: IASB програє ідеологічне протистояння з FASB

У продовження новини від 20 червня, де з'ясувалося, що американським розробникам стандартів потрібен додатковий час на аналіз, здавалося б, уже погоджених з Радою з МСФЗ положень з обліку знецінення. Рішення FASB тоді викликало практично неприкрите невдоволення чинного глави IASB Ханса Хугерворста, який хіба що злегка обмежував себе у висловах, але виявляється, що таке протистояння грає зовсім не на руку міжнародним розробникам, оскільки дехто бачить у всьому саме їх провину.

Так, Тім Буш (Tim Bush) - колишній член британської Ради зі стандартів фінансової звітності, а нині чинний лобіст найвпливовішої у Британії інвесторської групи PIRC - назвав Раду з МСФЗ «не задовольняючою головної мети». За своєю суттю це лише злегка по-іншому викладена думка, що IASB зі своєю головною місією не впорався.

Тім Буш - відомий критик діючих сьогодні методів обліку знецінення активів та зобов'язань, і сьогодні він у черговий раз нагадує, що деякі провальні рішення міжнародних розробників (зокрема, конвергенція з US GAAP, але не взагалі, а конкретно на тему сегментної звітності) тільки лише відводять у бік весь проект конвергенції. «IASB пішов на дуже великі поступки, прийнявши вочевидь помилковий стандарт IFRS 8 і тим самим глибоко дискредитувавши модель понесених витрат, причому навіть у спільних з FASB« концептуальних засадах ». Все виявилося марним. І правда ж, деякі країни типу Індії не ведуть конвергенції з МСФЗ саме через такі провали. IASB не задовольняє мету », - сказав критик.

Своїми коментарями Буш поділився після скандальної спільної наради IASB-FASB від 18 липня, коли вище керівництво американської ради в особі Леслі Сейдман досить безцеремонно заявило, що пригальмує з прийняттям методології обліку на основі очікуваних витрат, і це незважаючи на те, що в травні цього року обидва боки, здавалося б, уже прийшли до згоди. Паралелі з недавнім, не менш безцеремонною відповіддю американської Комісії з цінних паперів і бірж з приводу МСФЗ в США (точніше, його відсутністю) напрошуються самі собою, і не потрібно наукового ступеня, щоб збагнути, який з них і чим продиктований.

«Якщо ви підете до своїх акціонерів з цим повідомленням -« Ой, ми так не впевнені, ми так не впевнені », - так, ви отримаєте скільки завгодно додаткового сум’яття з їхнього боку. Я також хочу зауважити, що якщо все це продовжить тягнутися, я вважаю, що для нас як розробників стандартів - але перш за все для вас - реально соромно, що в трьох зроблених спробах, у ході яких ми переглянули десятки альтернатив і не залишили жодного каменю не перевернутим, ми, тим не менш, так і не змогли прийти до остаточної відповіді через три роки. Я вважаю це неприйнятним», - згідно стенограмі засідання, приблизно такою промовою вибухнув тоді голова Ради з МСФз Ханс Хугерворст.

Директор з комунікацій Фонду МСФЗ Марк Бьятт (Mark Byatt) заперечує, втім, що проблеми, пов'язані з МСФЗ, яким-небудь чином відстрочать конвергенцію глобальних стандартів. Він нагадав, що IASB днями оголосив про проведення аналізу ефективності стандарту IFRS 8 із позиції його практичного застосування, у зв'язку з чим всіх і кожного запрошують поділитися своєю думкою на його рахунок.

 

За матеріалами: Accountancy Age

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!