audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

19.07.2012: Немає МСФЗ? З речами на вихід

США можуть «попросити» із Ради з МСФЗ через нескінченну затримку з прийняття глобальних стандартів.

Представники Європейської Комісії заявили, що Сполученим Штатам, можливо, доведеться розлучитися зі своїми позиціями в Раді з МСФЗ, якщо вони збираються продовжувати в тому ж дусі, нескінченно відтягуючи прийняття міжнародних стандартів. «Роздуми про те, приймуть їх чи ні, йдуть вже давно, але незважаючи на постійно повторювані запевнення у прихильності даного курсу, справи просуваються дуже повільно», - сказав спікер Єврокомісії Стефан де Рінк (Stefaan De Rynck).

Стандарти, що розробляються IASB, сьогодні використовуються більш ніж у 100 країнах, а за процесом спостерігає спеціальна комісія, де сидять у тому числі і представники США. «Відсутність чіткого уявлення щодо США створює невизначеність і перешкоджає перетворенню МСФЗ у справді глобальну мову звітності», - каже де Рінк, у якого є повноваження робити в Єврокомісії заяви від самого Мішеля Барньє, комісара з внутрішніх ринків.

«Крім усього іншого, стає все складніше обґрунтувати присутність у керівництві IASB представників юрисдикцій, що не застосовують МСФЗ», - додав він, і з цим твердженням дійсно не посперечаєшся. Глава SEC Мері Шапіро є чинним членом Наглядової ради IASB, який після масштабної реформи кілька років тому став ключовою організацією, здатною впливати на дуже багато аспектів роботи Ради з МСФЗ.

У раді також засідає Барньє, а крім нього - Руітаро Хатанака (Ryutaro Hatanaka), глава японського Управління фінансових послуг (FSA). Ми його згадуємо тут оскільки, Японії ще тільки належить прийняти рішення щодо обов'язкового використання МСФЗ, але з нею ситуація в світі торішньої катастрофи дещо інша: компаніям просто дали кілька років на відновлення, не бажаючи створювати додаткове навантаження підприємствам які і без того зазнали значних збитків.

Рада з МСФЗ від офіційних коментарів поки що утримується.

Сьогодні в США близько 500 іноземних компаній, що здають звітність у SEC і використовують для цього МСФЗ - це дозволено вже давно. В Японії приблизно 30 компаній застосовують міжнародні стандарти. Не варто забувати, що і США, і Японія, а також усі інші країни групи G20 домовилися про те, щоб до середини 2013 року у них була єдина система якісних стандартів фінансової звітності. Можна скільки завгодно розмірковувати про те, що в Америці президентська гонка виходить на фінішну пряму, а із завершенням виборів регуляторам стане легше повернутися до перегляду «бухгалтерського питання», все це буде чистої води демагогією, бо ніхто не збирається вірити в миттєве прийняття міжнародних стандартів у США. Минулого тижня від них очікували самого малого - простого, але притому офіційного вираження своєї згоди, але за підсумком ніхто не почув навіть цього.

 

За матеріалами Reuters

Інші новини
[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[18.12.2018]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2019 Роком та Різдвом!

[16.07.2018]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера!

[05.03.2018]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[18.12.2017]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2018 Роком та Різдвом!

[10.10.2017]
Альянс PRAXITY – втретє Association of the Year