audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

21.06.2012: FEE знає, як поліпшити роботу аудиторських комісій

Європейська федерація бухгалтерів (Fédération des Experts Comptables Européens - FEE) днями опублікувала свій новий дискусійний документ, присвячений темі функціонування аудиторських комісій у компаніях.

У 2010 і 2011 рр.. Єврокомісія зробила ряд кроків, спрямованих на поліпшення корпоративного управління. Зокрема, це передбачало підвищення ефективності аудиторських комісій. Безумовно, FEE у зв’язку з цим підтримує всі пропозиції Європейської Комісії. В опублікованому дискусійному документі експерти проводять аналіз цих ініціатив у довгостроковій перспективі.

Немає жодних сумнівів у тому, що сильні і компетентні аудиторські комісії є невід'ємною частиною ефективної системи корпоративного управління. У свою чергу, система корпоративного управління служить гарантом якості фінансової звітності та механізмом мінімізації фінансових та операційних ризиків.

Досвід функціонування аудиторських комісій у значній мірі відрізняється в усій Європі. Головною причиною цього є законодавчі відмінності між країнами, у результаті чого структура корпоративного управління та робота аудиторських комісій у різних країнах ЄС також сильно відрізняється.

Є, однак, і спільні вимоги, слідувати яким зобов'язані всі: вони обумовлені в європейській директиві з обов'язкового аудиту (2006 Statutory Audit Directive). Протягом останніх двох років роль аудиторських комісій в корпоративному управлінні значно зросла (така загальна тенденція). При цьому за минулий час виявилися певні сфери, де якість їх роботи, очевидно, потребує поліпшення.

Президент FEE Філіп Джонсон (Philip Johnson) сказав: «FEE вважає, що сильні аудиторські комісії мають критичну важливість для якості фінансової інформації, що надається компаніями. На основі національного досвіду покращень в їх роботі можна досягти, прояснивши компетенції та сферу відповідальності аудиторських комісій, (механізми) доведення інформації до них і отримання інформації від них. Це піде на користь компаніям й акціонерам і забезпечить поліпшення якості фінансової звітності, внутрішнього контролю та ризик-менеджменту».

 

Джерело: GAAP.RU

Інші новини
[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[18.12.2018]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2019 Роком та Різдвом!

[16.07.2018]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера!

[05.03.2018]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[18.12.2017]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2018 Роком та Різдвом!

[10.10.2017]
Альянс PRAXITY – втретє Association of the Year