audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

18.01.2012: Європейців позбавляють зброї в боротьбі з кризою

Слідом за Францією і Австрією найвищий рейтинг втратив Європейський фонд фінансової стабільності. Головним потерпілим буде Німеччина - їй доведеться вкласти у фонд ще більші кошти.

Агентство Standard & Poor's знизило на один щабель рейтинг Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF). Європейці фактично позбулися головної зброї для боротьби з кризою: у пресі фонд назвали «фінансовою базукою». Наповнити фонд, який має рейтинг «ААА», вони так і не встигли, а знайти інвесторів при рейтингу «АА +» буде набагато складніше.

У S & P зниження рейтингу пояснюють наступним:

  • Максимальний кредитний рейтинг в п'ятницю втратили Франція та Австрія - вони разом з іншими країнами єврозони виступають гарантами з усіх зобов'язань фонду.
  • Надійність втратили і цінні папери багатьох європейських країн, якими володіє фонд.
  • Членами фонду залишаються лише чотири кредитори з максимальними рейтингами - Німеччина, Нідерланди, Фінляндія та Люксембург.
  • Прогноз по рейтингу EFSF агентство не визначило: протягом найближчих двох років він може бути як підвищений, так і знижений залежно від розвитку єврокризи.
  • Підвищити рейтинг фонду може, наприклад, збільшення частки в ньому чотирьох країн з рейтингом "ААА" або інші способи змінити його структуру.
  • Знизити прогноз агентство обіцяє, якщо яка-небудь з чотирьох країн втратить максимальний рейтинг або буде повторно знижені рейтинги Франції та Австрії.
  • EFSF був створений в травні 2010 року, в розпал кризи в Греції, а його основна функція полягала в допомозі європейським країнам через надання кредитів.

За цей час функції фонду були розширені:

  • Він може видавати кредити країнам, що зіткнулися з фінансовими проблемами.
  • Скуповувати боргові цінні папери на первинному і вторинному ринках, щоб знизити вартість боргу.
  • Фонд також може допомагати банкам та іншим фінансовим організаціям. Однак функції фонду виконували інші організації, наприклад, борги країн PIIGS скуповував в основному Європейський ЦБ.

А аналітики скаржилися на безліч бюрократичних перепон: отримати допомогу фонду можна тільки при схваленні її поруч загальноєвропейських органів. Саме тому фонд так і не зміг стати стіною на шляху поширення кризи, а допомагав в основному країнам, які вже опинилися в борговій ямі - Греції, Португалії та Ірландії. На допомогу їм фонд витратив половину з € 440 млрд - суми, на яку він може видати кредит.

Ініціатива розширити фонд до € 1 трлн, прийнята європейськими політиками восени, фактично провалилася: охочих вкластися в фонд, створений для допомоги ненадійним кредиторам, з розмитими функціями і гарантіями не знайшлося.

У EFSF на зниження рейтингу відреагували спокійно: за версією Moody's і Fitch він у фонду максимальний, а сам EFSF все ще залишається надійним позичальником на ринку наднаціональних облігацій. Рішення S&P не знизить обсяги кредитів, які можуть бути видані фондом, заявив EFSF.

З цим не згодні багато коментаторів, наприклад, в The Wall Street Journal: фонд більше не зможе кредитувати в передбачуваному обсязі. Головним потерпілим від рішення S&P стане Німеччина, якій доведеться збільшити частку в EFSF.

При цьому в самій Німеччині однією з найбільш обговорюваних залишається пропозиція Вольфганга Райцле, глави газової корпорації Linde: він запропонував Німеччині покинути зону євро, якщо скорочення дефіцитів і криза перестануть бути керованими.

Песимістичні прогнози можуть і не збутися: у вівторок EFSF зміг продати облігацій з терміном погашення через півроку на € 1,5 млрд, при цьому заявок надійшло на € 4660000000 - майже в три рази більше. Прибутковість по новому випуску облігацій виявилася на рівні самих надійних позичальників - 0,26%.


Джерело: Фінмаркет

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!