audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

12.12.2011: ЄС схвалив заходи порятунку євро

Саміт ЄС домовився про створення бюджетного пакту, до якого увійдуть 17 країн зони євро і ще 6 держав Євросоюзу, а також про надання 200 млрд. євро МВФ для збільшення його кредитних ресурсів. Євросоюз не отримав згоди лідерів усіх 27 країн на внесення змін до базової угоди ЄС, але вдалося схвалити безпосередні заходи порятунку євро в короткостроковому плані, а в довгостроковому країни ЄС погодилися укласти бюджетний пакт для зони євро, до якого увійдуть 23 країни.

У створюваний бюджетний пакт увійдуть 17 країн зони євро і ще 6 держав Євросоюзу. Як повідомив у п'ятницю після ночі переговорів у Брюсселі голова Європейської Ради Херман ван Ромпей, це нове утворення в ЄС буде створено шляхом міжурядової угоди. Бюджетний пакт передбачає нові бюджетні правила, які будуть мати «конституційний характер або аналогічні правові рамки», сказав глава Євроради. Процедури, що стосуються надмірного бюджетного дефіциту, стануть «більш автоматичними». Проекти бюджетів повинні будуть пред'являтися Європейській комісії, відзначив Х. ван Ромпей.

Договір про Євросоюз змінам не піддасться через побоювання Великобританії.

Х. ван Ромпей сказав, що, крім середньострокових кроків, самітом схвалені також термінові заходи для порятунку євро. В якості термінових заходів досягнуто згоди про виділення країнами ЄС 200 млрд євро додаткових ресурсів. Саміт також погодив запуск в липні 2012 року Європейського механізму стабільності.

В ході дискусії на саміті лідерів також вдалося домовитися про обсяг постійного антикризового фінансового механізму ЄС (European Stability Mechanism, ESM), який буде запущений в майбутньому році. Передбачається, що фонд буде мати 500 млрд євро.

Управління Європейським фондом фінансової стабільності буде доручено ЄЦБ, заявив президент Франції Ніколя Саркозі. Виступаючи вранці в п'ятницю на прес-конференції, він повідомив, що ЄЦБ буде також керувати майбутнім Європейський механізмом фінансової стабільності.

За відомостями The Wall Street Journal, канцлер ФРН Ангела Меркель висловилася проти надання ESM банківської ліцензії. У разі надання такої ліцензії фонд зміг би запозичити гроші у Європейського центрального банку (ЄЦБ).

Учасники саміту також погодилися вивчити ідею про надання країнами кредитів Міжнародного валютного фонду на двосторонній основі, щоб розширити його можливості допомоги єврозоні, пише The New York Times. За словами джерел, країни єврозони могли б надати таким чином кредити на 150 млрд євро.

Як заявила в четвер канцлер Німеччини Ангела Меркель, проблеми єврозони не можна миттєво вирішити якоюсь однією мірою, наскільки б серйозною і масштабною вона не була, і вихід з кризи "зажадає довгих років напруженої роботи.

До Європейського союзу входять 27 держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія , Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція та Естонія.

В єврозону входять: Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр Люксембург, Мальта, Нідерланди, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція і Естонія.

Джерело: Фінмаркет

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!