audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

02.12.2011: Страховики просять посилити за ними нагляд

Топ-менеджери провідних страхових компаній вважають, що підвищення якості нагляду та якості використовуваної інформації на страховому ринку можна домогтися за допомогою введення МСФЗ. Експерти кажуть, що потрібно зобов'язати страховиків розкривати кінцевих бенефіціарів, а також відображати операції РЕПО і позабалансові зобов'язання.

Згідно з даними «Експерт РА», жоден з опитаних не проголосував за те, щоб залишити страховий нагляд таким, яким він був раніше. При цьому 30% опитаних топ-менеджерів чекають від ФСФР рішучих дій по підвищенню якості нагляду, говориться в дослідженні «Експерт РА» за підсумками форуму «Майбутнє страхового ринку": цього можна добитися шляхом введення МСФЗ. «Сьогодні поточний рівень розкриття інформації страхових компаній вкрай низький: буває непросто знайти баланс і звіт про прибутки і збитки навіть учасників ринку, що знаходяться на лідируючих позиціях, хоча ця інформація є публічною», - зазначає генеральний директор «ВТБ-страхування» Геннадій Гальперін. На думку президента ВСС Андрія Кигим, почати впроваджувати МСФЗ можна з тих компаній, які займаються обов'язковими видами страхування.

Проте перехід на МСФО не буде простим, говорять опитані експерти РБК daily. «Щоб забезпечити єдині підходи до складання звітності, від регулятора буде потрібно велика методологічна база», - пояснює гендиректор страхової компанії «Згода» Любов Єльцова. При введенні МСФЗ, відзначає пані Єльцова, будуть потрібні додаткові вкладення у вдосконалення систем автоматизації обліку. Г-н Гальперин каже, що для початку було б непогано зобов'язати страховиків публікувати на своїх сайтах або на сайті регулятора найпростіші форми звітності.

«Потім, за аналогією з банківським сектором, для страховиків, що працюють в соціально значущих видах, наприклад ОСАГО, ввести зобов'язання розкривати кінцевих власників, - говорить Геннадій Гальперин. - Цей захід дозволить уникнути повторення ситуацій, коли власники компаній, що належать якимсь ТОВ, після банкрутства гордо заявляють, що зовсім недавно продали бізнес і хто його нинішній власник, нібито невідомо».

На думку заступника гендиректора «Експерт РА» Павла Самієва, перехід на МСФЗ необхідний, проте це не дасть гарантій відсутності фальсифікації звітності. На його думку, для підвищення прозорості ринку необхідний більш регулярний аналіз звітності страховиків: він повинен бути хоча б щомісячним, зазначає пан Самієв. Крім того, на його думку, необхідно зобов'язати страховиків відображати операції РЕПО, позабалансові зобов'язання, структуру активів, крім звітних дат, а також операції з афілійованими особами.

Джерело: РБК - daily

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!