audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

26.10.2011: Рада з міжнародних стандартів бухгалтерської етики під корегувала Кодекс

Рада з міжнародних стандартів бухгалтерської етики (IESBA) оприлюднила цього тижня пробну версію змін до Кодексу професійної бухгалтерської етики, спрямованих на усунення вразливих місць у вимогах в сенсі їх практичного застосування. Експерти IESBA вважають, що в таких випадках - у разі виявлення вразливих місць в Кодексі - діяти потрібно негайно. Отже, сьогоднішні пропозиції представляють собою керівництво до дії для аудиторів і бухгалтерів в таких випадках.

Їх також можна віднести до результатів проекту, запущеного в 2010 року. А справа йшла наступним чином. Торік експерти почали працювати з положеннями Кодексу професійної бухгалтерської етики, які стосуються порушення вимог незалежності. За підсумком вони вирішили, що тема непроста, і що під неї потрібно виділити окремий проект. Зокрема, потрібно буде вирішити, чи потрібні додаткові застереження в Кодексі, і якщо так, то яким чином під них слід поліпшити чинне з цієї теми практичне керівництво. Однак головна ідея була зрозуміла практично з самого початку: це повністю в інтересах громадськості мати стійкий механізм для компаній, аудиторів, регуляторів та інвесторів різних юрисдикцій, за допомогою якого вони зможуть оцінювати негативний вплив порушення аудиторської незалежності та вирішувати, чи є відставка аудитора єдиним виходом.

Що стосується сьогоднішніх змін, то вони, зокрема, містять такі вимоги: у разі порушення будь-яких положень Кодексу професійний аудитор повинен негайно вжити всі можливі дії, щоб оцінити наслідки цього. Якщо мова йде про порушення незалежності, то це вже більш серйозний випадок, і тут потрібен детальний опис дій з оцінки наслідків і план відповідних дій. Зокрема, від аудиторської компанії може знадобитися негайно розірвати зв'язки чи інші відносини, які привели до порушення незалежності аудитора. Далі, необхідно буде провести оцінку значимості порушення і визначити порядок дій у відповідь. Про всі випадки порушення необхідно повідомити керівництву і заручитися його згодою на прийняття заходів у відповідь, а всі заходи та дії при цьому необхідно документувати і погоджувати з керівними посадами, якщо це можливо.


Джерело: GAAP.RU

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!