audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

10.10.2011: Французькі аудитори потрапили в немилість до британських регуляторів

Головний регулятор аудиторської професії Великобританії - FRC - піддав критиці роботу французьких аудиторів в Греції в період боргової кризи. Стівен Хадрілл (Stephen Haddrill) - виконавчий директор британської Ради з фінансової звітності – обурений тим фактом, що банкам і страховим компаніям у Франції було дозволено відображати в своїй звітності нижчі (порівняно з колегами по ЄС) витрати по грецьким урядовим облігаціям.

«Особисто я не бачу в цьому ніякого якісного аудиту», - зазначив Хадрілл у своєму інтерв'ю Financial Times, додавши при цьому, що спроби впровадити більш «французький» підхід до регулювання аудиторської діяльності в Європі явно пішли не в тому напрямку.

Дійсно, абсолютно різні банківські та страхові організації Франції - а також деякі їх колеги з інших європейських країн - вказали 21% в якості втрат по грецьким облігаціям «для продажу» (available for sale), за результатами першої половини 2011 року. Вони аргументували це тим, що торгівля цими цінними паперами йшла дуже мляво, щоб вважатися значущою, і це дозволило їм уникнути п'ятдесятивідсоткових списань вартості, як того вимагали б ринкові ціни.

Інші фінансові організації прийняли на себе всю силу удару.

Відносини французьких банків вже встигли привернути увагу Ханса Хугерворста, голови Ради з МСФЗ. Дублюючи точку зору свого колеги з IASB, Стівен Хадрілл акцентує особливу увагу на радикальні пропозиції щодо реформи аудиторської діяльності, які просочилися з внутрішніх джерел Європейської Комісії в минулому місяці. Серед них, нагадаємо, обов'язкова перевірка великих компаній більш ніж одним аудитором, а також заборона на надання аудиторських консультацій клієнтським фірмам.

Справа в тому, що майже всі ці заходи вже діють у Франції, і пан Хадрілл заявляє, що спірне рішення аудиторів щодо грецького боргу показує, що навіть в результаті реформи значного поліпшення якості очікувати не варто. «Коли ми побачили, що сталося з грецьким боргом, ми також звернули увагу на те, як в одній країні, де деякі з пропозицій уже введені в дію, не стали знецінювати величину боргу в тій мірі, в якій це зробили в інших державах. Ця країна - Франція », - сказав Хадрілл.

Ніхто з Єврокомісії поки не надав своїх коментарів. Зберігають мовчання і самі аудитори, які допомогли своїм французьким клієнтам із списанням проблемного боргу - вони посилаються на конфіденційність клієнтів.


Джерело: Financial Times

Інші новини
[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[18.12.2018]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2019 Роком та Різдвом!

[16.07.2018]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера!

[05.03.2018]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[18.12.2017]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2018 Роком та Різдвом!

[10.10.2017]
Альянс PRAXITY – втретє Association of the Year