audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

30.09.2011: «Зелений документ» Барньє змусить всіх покинути аудит

Експерти підняли тривогу після попереднього оголошення найбільш радикальних пропозицій єврокомісара з внутрішніх ринків Мішеля Барньє щодо реформи аудиту. Найбільш «страшна» пропозиція стосується поділу аудиторських та неаудиторських послуг: багатьом поки що навіть уявити собі важко, як вони будуть продовжувати свою діяльність в таких умовах.

Один з експертів, чиє ім'я не називається, назвав цю пропозицію «абсолютно сміховинною», піддавши сильним сумнівам заяви європейських регуляторів, що це, мовляв, має поліпшити аудиторську практику.

Компанії з дійсно розвиненим бізнесом, зіткнувшись з новими правилами регулювання, будуть змушені піти на певні кроки. Це, наприклад, може означати для них жорстку спеціалізацію в якійсь одній області, оскільки заборона на надання консалтингових послуг зачіпає навіть неаудиторських клієнтів (про те, що не можна консультувати аудиторських клієнтів, розмови точаться вже давно - це взагалі табу, як говориться).

Уявімо тепер, що буде з Великою четвіркою. У них є кілька варіантів. Так, вони можуть виділити свою аудиторську практику в окрему компанію, і під одним брендом будуть оперувати вже дві організації. Хтось, можливо, захоче вступити в «симбіоз» зі сторонньою чисто аудиторською організацією, а клієнтів передавати один одному. Може бути й так, що всі разом вони просто відмовляться від надання аудиторських послуг взагалі, оскільки не вони - головне джерело прибутків. І це вже дуже похмура перспектива. За підсумком, то, з чим борються регулятори - висока концентрація на ринку - збільшиться ще більше.

Ідею озвучують «інсайдери» Великої четвірки. Знову-таки, ніяких імен, і ми навіть не знаємо, на кого послатися - хіба що на британське видання Accountancy Age, яке цитує слова цього невідомого експерта: «Ми готуємося серйозно обговорити цю можливість - чи хочемо ми взагалі залишатися в аудиті, якщо планам Барньє буде дано хід».

Інші фахівці стверджують, що якість аудиту як таке також має погіршитися, оскільки спеціалізація на ньому одному призведе до застою кадрів: в компаніях просто не буде тої різноманітністі кваліфікованих співробітників, причому кваліфікованих в самих різних областях і напрямках.


Джерело: GAAP.RU

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!