audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

31.08.2011: Європейські регулятори цінних паперів закликають IASB не відкладати доопрацювання МСФЗ 8

Європейська організація з цінних паперів і ринків (ESMA) висловила невдоволення одним з останніх рішень міжнародних розробників стандартів відкласти роботу над МСФЗ (IFRS) 8 «Операційні сегменти». Європейські регулятори звертають увагу громадськості на той факт, що у своєму нинішньому вигляді стандарт не обумовлює теми агрегації операційних сегментів, так само як і ідентифікації сторони, яка приймає операційні рішення (для цього існує термін «chief operating decision maker").

Тому, кажуть представники ESMA, повертатися до даного стандарту Раді з МСФЗ слід раз на рік у рамках свого проекту щорічних поліпшень МСФЗ. Крім того, до теми агрегації операційних сегментів IASB варто повернутися в ході свого запланованого перегляду стандарту вже після його практичного впровадження. Однак не це викликає головне занепокоєння ESMA, а той факт, що їй навіть не відомо напевно, чи буде такий перегляд взагалі, і скільки часу він займе.

В принципі, внутрішні документи IASB свідчать про те, що перегляд кожного зі стандартів відбувається в середньому два роки після впровадження. Отже, якщо МСФЗ 8 був введений в 2009 році, то вже до кінця цього року перегляд, повинен відбутися.

Джулі Хелбо (Julie Halbo), головуючий комісії з корпоративної звітності в ESMA, озвучила думку своєї організації: у випадку з МСФЗ 8 вони не вважають, що дві вищезгадані важливі теми повинні розглядатися Радою з МСФЗ в рамках програми перегляду стандарту після його практичного впровадження, оскільки ці два питання потрібно розглянути якомога раніше. Зокрема питання про те, хто приймає операційні рішення - відомо, що незалежні директора досить часто мають менш детальну інформацію у порівнянні з виконавчими директорами.

«Той факт, що невиконавчих директорів часто ідентифікують як сторону, що приймає операційні рішення (а це суперечить їх управлінським компетенціям) говорить про те, що компанії, які готують звітність, часом плутаються у визначеннях стандарту. Дану проблему можна, в принципі, легко вирішити - або через публікацію інтерпретації керівництва, або у рамках проекту щорічних поліпшень», - сказала Хелбо.


Джерело: GAAP.ru

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!