audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

22.08.2011: Британські бухгалтерські інститути розкритикували плани PCAOB щодо обов'язкової ротації

Нагадаємо, минулого тижня Рада з нагляду за обліком в публічних компаніях представила громадськості можливі варіанти проведення аудиторської реформи (http://gaap.ru/news/121406). Як з'ясовується, найбільш суперечливим і найбільш резонансним пунктом є запровадження обов'язкової ротації перевіряючого аудитора для кожної конкретної компанії - нібито для зниження концентрації ринку, оскільки обмеження строку перевірки дасть можливість спробувати свої сили аудиторським компаніям крім «Великої четвірки».

«Причиною, з якої необхідно розглядати обмеження на термін аудиту, є те, що ці ліміти можуть знизити тиск на аудиторів, захистити інвесторів і наші ринки капіталу від шкоди довгострокових клієнтських відносин», - сказав тоді глава PCAOB Джеймс Доті. Ця тема, традиційно дуже популярна в США і не менш популярна по інший бік Атлантики, насамперед у настільки досвідченій в цих питаннях Великобританії. Тому не викликає особливого здивування така швидка і активна реакція британських бухгалтерських об'єднань.

Виконавчий директор найбільшого з них - Інституту присяжних бухгалтерів Англії і Уельсу (ICAEW) - Роберт Ходкінсон нагадав, що ідея обов'язкової ротації аудиторських фірм обговорюється вже не перше десятиліття, і що до цих пір не було представлено надійних доказів того, що якість аудиту дійсно знижується, якщо один перевіряючий занадто довго затримується на місці.

Асоціація сертифікованих присяжних бухгалтерів (ACCA) попередила про небезпеку такого спрощеного рішення проблеми - простим встановленням граничних термінів професійних відносин аудитора і організації-клієнта. Експерти нагадали, що аудитор традиційно діє в інтересах акціонерів - отже, це їм вирішувати, кого обирати і, головне, на який термін.

Є, однак, один нюанс. ACCA вважає, що для прийняття таких важливих рішень акціонерами компаній, вони (акціонери) мають бути повністю залучені в процес і приймати рішення виходячи з того, що на ринку аудиторських послуг панує конкуренція, а це далеко не факт. Таким чином, перша ідея асоціації відкидає обов'язкову ротацію в якості вирішення проблеми, оскільки її реалізація протидіє конкуренції. Другою ж думкою вони ніби натякають на те, що це насправді непоганий варіант, оскільки акціонери, як правило, слабо залучені в процес прийняття рішень.

Серед тих хто висловив свою думку з цієї теми, помічений і Інститут сертифікованих бухгалтерів Шотландії (ICAS). Ці експерти зайняли дуже жорстку позицію проти обов'язкової ротації, пророкуючи, що це тільки знизить якість аудиту і жодним чином не вирішить проблему концентрації на ринку FTSE 350 (тобто серед найбільших клієнтів). Замість цього вони закликають аудиторські комісії у складі компаній продемонструвати, що саме ними робиться для забезпечення ефективності аудиторського процесу. Так, аудиторські комісії могли б обумовлювати терміни проведення тендеру, протягом якого вони обирають перевіряючого. І, саме собою, розкривати цю інформацію. А один раз на п'ять років - вважають в ICAS - варто проводити «глибинний аналіз» механізму призначення перевіряючого, з обов'язковим акцентом на більш активне залучення акціонерів.

Сертифікований інститут фахівців з управлінського обліку (CIMA) коментарів не представив, як не представив їх і глава PCAOB Джеймс Доті. Він лише нагадав, що вони чекають закінчення терміну обговорень документа (а це березень наступного року), перш ніж прийняти остаточне рішення щодо ротації.


Джерело: GAAP.ru

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!