audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

11.05.2011: Європейські країни звинувачують у «зраді» МСФЗ

Останнім часом об'єктом критики багатьох експертів, наближених до бухгалтерських організацій, стало ставлення європейським урядів до прийняття міжнародних стандартів фінансової звітності: їх підозрюють у спробах запровадити паралельну систему обліку. Свідчення на користь цього вони побачили в недавніх висловлюваннях урядових чиновників щодо занадто швидкого (на їхню думку) переходу на міжнародні фінансові керівництва за МСФЗ. Чи так все йде насправді?

У Великобританії Палаті Громад найближчим часом буде представлений на розгляд білль, який зажадає від компаній готувати свою звітність і по британській системі UK GAAP, і за МСФЗ. Іншими словами, це буде паралельний облік на обов'язковій основі, що саме по собі наводить на думку про зростаючі труднощі з міжнародними стандартами без жодних альтернатив.

Італія не так давно прийняла законопроект, згідно з яким усі нові стандарти МСФЗ перед прийняттям повинні в обов'язковому порядку проходити схвалення в Мін'юсті. Італійське законодавство передбачає, що консолідована звітність готувалася за МСФЗ, проте подавати окремі фінансові звіти індивідуальним компаніям все ще дозволяється відповідно до італійських ПБО.

Сама вимога про схвалення нових МСФЗ Мін'юстом, на думку експертів, говорить про те, що уряд прагне забезпечити їх відповідність італійським бухгалтерським стандартам, щоб ніде не виникало протиріч. Інтерес уряду в цьому пояснюється першочерговістю податкових та дивідендних міркувань: ці дві теми насамперед цікавлять переважну більшість з тих, хто так чи інакше має відношення до фінансової звітності. Так ось, податки і дивіденди - це те, що, скоріше, стосується індивідуальних організацій, а не груп компаній, тому італійські стандарти для уряду більш пріоритетні.

Франція - що тут? Французький розробник стандартів (Conseil national de la Comptabilite - CNC) ввів в дію дворівневу систему, за якою всі публічні компанії з біржовим лістингом повинні готувати звітність за МСФЗ, тоді як приватним компаніям пропонується залишатися на національних стандартах. Це сильно відрізняється від всіх останніх ініціатив, скажімо, британських регуляторів, які не так давно завершили консультації з приводу переведення малих організацій на міжнародні стандарти.

Один з неназваних експертів заявив у своєму інтерв'ю «Accountancy Age», що всі ці тенденції свідчать на користь поступового розпаду самої ідеї міжнародної системи, і прискорення цього надав посткризовий період, коли окремі недоліки МСФЗ стали як ніколи очевидними.

Однак так думають не всі. Технічний консультант в Herbert Smith Кетрін Сірнс (Kathryn Cearns), коментуючи ситуацію з тією ж Італією, не бачить в цьому нічого тривожного: «У цьому немає нічого особливого. Всі країни поступають по-своєму ». Схвалення нових стандартів у Мін'юсті потрібно для того, щоб запобігти ситуації, коли який-небудь із представлених нових стандартів породжує спотворення в усталеній податковій системі. Міністерство має право заздалегідь відхилити стандарт. «Це, швидше, питання бюрократії, ніж чого-небудь ще», - говорить вона.

 

Джерело: GAAP.ru

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!