audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

15.10.2010: FASB оновив звітність зі страхових контрактів

Рада зі стандартів фінансової звітності США (FASB) внесла зміни до стандартів зі страхової звітності (Topic 944) в тій частині, де вони стосуються обліку витрат, асоційованих з придбанням або оновленням страхових контрактів. Внесення поправок пояснюється відмінностями в практичних підходах до визначення того, які витрати, асоційовані з придбанням або оновленням страхових контрактів, підпадають під критерії відкладених.

Стосовно до даного стандарту офіційний словник FASB дає наступне визначення: «це витрати, які змінюються і переважно ставляться на придбання страхових контрактів». Досить просто. Усі витрати, які підпадають під це визначення, як правило, визнаються як активи і починають іменуватися відкладеними витратами на придбання.

Амортизація відкладених витрат здійснюється з використанням методів, які, як правило, залежать від базового страхового продукту: пропорційно виручці, або на основі оціненого валового прибутку (валової маржі) за контрактом. Інші витрати, які не відносяться прямо на придбання або оновлення контрактів страхування (наприклад, ті, що пов'язані з інвестиційним менеджментом, веденням адміністративних витрат тощо) списуються через прибутки та збитки в момент визнання. У деяких учасників ринку виникли труднощі при визначенні критеріїв відповідності витрат визначенням FASB, яке наведене вище. Наприклад, чи варто відносити до них витрати на рекламу? Адже факт «зміни і віднесення переважно на придбання контрактів» не є жорстким критерієм і породжує в зв'язку з цим концептуальні суперечки.

Внесені зміни обумовлюють, що наступні види витрат, понесені у ході придбання або поновлення страхових контрактів, будуть капіталізуватися:

  1. Граничні прямі витрати (incremental direct costs) на придбання контрактів, до яких відносяться ті, які виникають безпосередньо з самої транзакції, і які не були б понесені, якби ця транзакція не мала місце бути.

  2. Витрати, безпосередньо відносяться до наступних видів діяльності страховика:

  • Андеррайтинг

  • policy issuance

  • медичні обстеження та інспекції

  • примусовий продаж контракту

Рішення про включення витрат на рекламу в відкладені витрати на придбання має прийматися лише в тому випадку, якщо виконуються критерії щодо капіталізації, які, у свою чергу, обумовлено в окремому керівництві з цієї теми (20: Інші активи і відкладені витрати - капіталізація витрат на рекламу).

Всі інші витрати, пов'язані з придбанням - включаючи витрати, понесені страховиком на пошук потенційних клієнтів, навчання, проведення дослідження ринку, розвиток продукту - повинні списуватися через прибутки та збитки в момент визнання.


Джерело: GAAP.ru

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!