audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

16.08.2010: Світові розробники стандартів планують капітальний перегляд обліку лізингу

Схоже, що вже завтра, у вівторок, американські та міжнародні розробники стандартів фінансового обліку збираються запропонувати капітальний перегляд обліку лізингу, що має відверто торкнутися більш $ 1.2 трильйона активів.

Діючі правила обліку завжди давали компаніям певну свободу в обліку лізингових активів, які можуть бути самими різними - від ресторанного устаткування до складних машин і навіть літаків. Часто виходило, що лише частково активи відображалися на балансі компаній, тоді як багато інших проводилися через позабалансові статті і ховалися від уваги інвесторів. Однак американська Рада зі стандартів фінансової звітності (FASB) та Рада з МСФЗ (IASB) збираються цього тижня покласти цьому край і повернути велику частину активів на баланси. «Це щось з розряду того, що дійсно повинно бути зроблено. Облік лізингу виглядає "зламаним"», - говорив Джон Хепп (John Hepp), партнер аудиторської компанії Grant Thornton.

Дійсно, в цій сфері мало що змінювалося протягом останніх 30 років, тому і FASB, і IASB логічно вирішили, що зміни необхідні, щоб привести облік у більшу відповідність до сучасних реалій і самою сутністю лізингових транзакцій. Вони також збираються усунути деяку плутанину між схожими за своєю суттю транзакціями, які враховуються, тим не менше, по-різному - і як фінансування, і як оренда. Відповідно до поправок, компаніям, швидше за все, доведеться визнавати зобов'язання з майбутніми орендними платежами і актив - за своїм правом використання активу, переданого в лізинг. Більшість з цих активів в даний час класифікуються як «операційний лізинг» і існують поза балансом.

Представники FASB поки відмовляються надати детальну інформацію щодо своїх пропозицій, але підтверджують, що обидві Ради дійсно випустять їх на цьому тижні. Джанет Пегг (Janet Pegg), бухгалтерський аналітик UBS Investment Bank, сказала: «Занадто давно операційний лізинг сприймається як значна складова частини позабалансових зобов'язань, тому завжди існувала ця альтернативна точка зору, що у випадку операційного лізингу лізингоодержувач несе зобов'язання, і що це зобов'язання повинно відображатися на балансі».

Лізинг дуже популярний у таких індустріях як рітейл (де рітейлери здають в оренду торгові площі) або авіаперевезення (де авіакомпанії здають в оренду більшість своїх літаків). Аналітики Credit Suisse оцінили, що в 2006 році загальна величина позабалансових лізингових активів у компаній S&P 500 склала $396 мільярдів, і найбільше - у рітейлі та ресторанів. Хоча інвестори повинні вітати зміни зважаючи на більшу прозорість фінансової звітності компаній, що очікується, самі компанії бояться таких значних перетасовок на балансі - мовляв, це призведе до зміни співвідношень боргу до позикових коштів, а, значить, їм доведеться переглядати умови угод з орендодавцями. Рейтингові агентства вже вносять зміни до формули для розрахунку рейтингу, щоб врахувати позабалансові складові, але дуже ймовірно, що рейтинги також повинні змінитися.


Джерело: GAAP.ru

Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!