audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

30.03.2010: PCAOB запропонувала новий аудиторський стандарт

Американська Рада з нагляду за обліком в публічних компаніях (PCAOB) запропонувала для ознайомлення пробну версію нового аудиторського стандарту, а також ряд доповнень до проміжних стандартів аудиту. “Communications with Audit Committees” обумовлює вимоги для аудиторів, що займаються інформаційним обміном з аудиторськими комісіями компаній, що перевіряються. Стандарт стосується питань, що мають ключову значущість для аудиторської роботи, таких як професійна думка і оцінка.

“Запропонований стандарт направлений на підвищення ефективності і релевантності результатів спільної роботи аудиторів і аудиторських комісій організацій, що перевіряються, впродовж всього періоду здійснення перевірки”, - коментує публікацію глава PCAOB Деніель Гольцер. “Зокрема, він містить в собі вимоги для реалізації ефективних двосторонніх переговорів, що, на нашу думку, повинно лише поліпшити якість аудиту”, - додає Мартін Бауман, старший бухгалтер Ради.

Консультативна рада у складі PCAOB піднімала тему переговорів між аудиторами і аудиторськими комісіями вже з декількох різних приводів, кожного разу сходячись на тому, що в цій області необхідний окремий стандарт. Особливої важливості дане питання набуває тоді, коли мова заходить про принципово важливі аудиторські думки. З цієї причини між аудиторськими комісіями і перевіряючими аудиторами повинне встановитися повне взаєморозуміння, яке, – тепер уже формально, відповідно до вимог стандарту – документуватиметься. З яких же саме питань необхідно досягти повного взаєморозуміння? Серед таких стандарт виділяє:
  • Стратегію проведення аудиторської перевірки, включаючи обговорення тих, що мають ключову важливість ризиків, використання внутрішнього аудиту, роль і зону відповідальності всіх сторін, що беруть участь у цьому;
  • Бухгалтерську політику, оцінки;
  • Здатність аудитора оцінити підприємство з позиції його відповідність концепції “going concern” (тобто здатності продовжувати свою діяльність в осяжному майбутньому);
  • Здатність аудитора оцінити адекватність двостороннього процесу обговорень.

Таким чином, після офіційного схвалення SEC в американську практику офіційно прийде новий аудиторський стандарт (імовірно – “AS 8”), який замінить собою проміжні, нині чинні AU sec. 380 “Communication With Audit Committees” і AU sec. 310 “Appointment of the Independent Auditor”, а також внесе зміни в цілий ряд аудиторських правил.


Джерело: GAAP.RU
Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!