audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

26.01.2010: Глава британського FSA критикує ідею конвергенції стандартів

У своєму інтерв'ю британському виданню “Accountancy Magazine” лорд Адер Тернер (голова Управління фінансового нагляду Великобританії - FSA) поділився ідеями щодо спільного курсу конвергенції американських стандартів US GAAP і МСФО. На його думку, це може стати справжнім каменем спотикання на шляху банківських регуляторів, які підтримують ідею обмеження використання справедливої вартості в банківській сфері.
“Думаю, що нам доведеться (перш ніж рухатися далі) як слід переосмислити значущість конвергенції”, - заявив Тернер. – “Однією з значимих проблем тут є залежність між стосунками з Радою з МСФЗ і (нашою власною) прихильністю курсу конвергенції”. Лорд Тернер недвозначно заявляє, що опрацьованої домовленості з цього питання (справедливої вартості) з американським FASB у них немає. І в цій ситуації, що робить Рада з МСФЗ? Вона зайнята обговореннями найбільш болючого питання з центральними банками і фінансовими регуляторами, одночасно проштовхуючи ідею конвергенції. Для британського FSA – дуже непроста ситуація. Підтекстом в словах глави Управління фінансового нагляду звучить невдоволення тим, що вони залишаються осторонь, а тому для зміни ситуації потрібно подумати над тим, як розширити діалоги з FASB і власне самими міжнародними розробниками стандартів. “Я дійсно вважаю, що в майбутньому може відбутися обмін думками відносно того, чи не варто якось “осадити” конвергенцію заради того, щоб всі виразили своє ухвалення стандарту IASB – що, мовляв, це саме той, який приводить різні міркування до логічного балансу”, - пообіцяв лорд Тернер.
Трохи раніше в п'ятницю глава FSA був присутній на конференції банкірів і бухгалтерів Інституту присяжних бухгалтерів Англії і Уельсу (ICAEW), де проінформував присутніх про зростаючу напругу серед регуляторів, складнощі вирішення низки найбільш важливих питань. Серед них зустрічаються і фундаментальні речі, наприклад, для кого складається банківська звітність – для банківських регуляторів або для тих же інвесторів? “І звичайно, така напруженість залишається і серед розробників бухгалтерських стандартів, ускладнюючи прогрес в конвергенції міжнародних стандартів. Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності під керівництвом Девіда Твіді завжди була прихильником ідеї, що рішення потрібно шукати в діалозі з фінансовими регуляторами, які дотримуються найбільш розумних підходів. Американська ж Рада зі стандартів фінансової звітності завжди була прихильником однієї філософії - “фінансова звітність тільки для інвесторів!” - і при цьому фінансова звітність банків не повинна сприйматися якось по-особливому”, - сказав Тернер.
При цьому він поспішає вказати на конфлікт між двома цими підходами. “Може бути і так, що між IASB і регуляторами і є спільний погляд на те, яким має бути розумний баланс відносно подальшої роботи над такими питаннями як очікувані втрати (стосовно створення резервів), коректування або ж сфера впливу справедливої вартості. Тільки FASB ніколи не погодиться на них. Ось і виникає питання, як нам діяти – рухатися далі по шляху, який ми самі вважаємо за найбільш розумний, або по тому, що забезпечує конвергенцію – а може, піти по середньому, “суміші” двох підходів, але при цьому відмовитися від низки починань? Мені особисто здається, що це той самий шлях, по якому потрібно йти, аби перестати рухатися куди б то не було”.

Джерело: GAAP.RU
Інші новини
[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[18.12.2018]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2019 Роком та Різдвом!

[16.07.2018]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера!

[05.03.2018]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[18.12.2017]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2018 Роком та Різдвом!

[10.10.2017]
Альянс PRAXITY – втретє Association of the Year