audit Participant 
of PRAXITY,  AISBL,
a Global Alliance
of Independent Firms
    ru  en     Головна сторінка Пошук Мапа сайту Надіслати повідомлення

16.11.2009: Оновлений стандарт МСФЗ 39 «Фінансові інструменти»

20 жовтня 2009
З виступу Голови Ради з міжнародних стандартів фінансової звітності (IASB) Сера Девіда Твіді на засіданні Євроради (Council of European Uninon).
У листопаді 2009 року буде опубліковано новий переглянутий стандарт — МСФЗ 39. Мета внесення змін в стандарт — спрощення стандартів обліку фінансових інструментів в цілому. За порадою лідерів країн Великої Двадцятки (G 20) в основу роботи над стандартом були закладені ключові принципи, опрацьовані Базельським Комітетом (Basel Committee) відносно МСФЗ 39, і звіт Консультаційної групи з фінансової кризи. Робота над проектом здійснюється за підтримки Європейської комісії (European Commission), Європейської консультаційної групи з фінансової звітності (EFRAG) і Комітету Європейського Парламенту з питань економіки та грошової політики (ECON).
В процесі роботи над стандартом IASB провів глобальне опитування для врахування думок всіх осіб, чия діяльність прямо або опосередковано залежить від змін МСФЗ.
Найбільш важливою частиною проекту є проблема визначення того, як повинні оцінюватися фінансові інструменти: методом справедливої вартості або методом понесених витрат. Фахівці, які взяли участь в обговоренні проекту, висловили стурбованість у зв'язку з можливістю збільшення застосування справедливої вартості. Тому, хотілося б окремо відзначити, що розширення застосування справедливої вартості ні в якому разі не можна вважати причиною або метою даного проекту.
Ми підтримуємо рекомендації Базельського Комітету з приводу того, що для оцінки деяких фінансових інструментів найбільше підходить метод урахування витрат. Завдання IASB не зводиться до того, щоб розповсюдити або навпаки скоротити практику застосування методу справедливої вартості. Підхід IASB полягає в тому, що необхідно визначити збалансований і прозорий критерій для класифікації інструментів на такі, які слід оцінювати методом витрат, і такі, які слід оцінювати за справедливою вартістю.
Згідно з моделлю, яку ми розробили, розширення або скорочення практики застосування справедливої вартості в кожній сфері діяльності залежить від бізнес-моделі, яку використовує конкретна організація. Таким чином, зміни фінальної версії стандарту найбільшою мірою позначаться на фінансових інститутах, що виконують традиційні банківські функції (наприклад, збільшення депозитів і видача кредитів), які рідше використовують модель справедливої вартості. Також були виявлені інструменти, які, на думку більшості опитаних, неправомірно класифікуються за справедливою вартістю. Таким чином, згідно з фінальною версією стандарту в порівнянні з попереднім проектом зросла кількість фінансових інструментів, що підлягають оцінці з використанням методу витрат.
Багато респондентів, включаючи Європейську Комісію і Комітет Базеля, відзначили необхідність відображати бізнес-модель одиниці, що звітується при класифікації фінансових інструментів. Ми завжди вважали, що бізнес-модель є одним з двох критеріїв, що використовуються при класифікації і оцінці фінансових інструментів. Тепер ми ще більше посилюємо роль бізнес-моделі і вважаємо, що оцінка бізнес-моделі є першочерговим чинником для їх класифікації.
В рамках перегляду стандарту IASB розглянув питання, що стосується рекласифікації фінансових інструментів. По-перше, була скасована заборона на рекласифікацію фінансових інструментів, яка існувала в початковому варіанті. Ми відгукнулися на побажання респондентів, які справедливо відзначили, що зміна бізнес-моделі може забажати рекласифікувати фінансові інструменти.
Не залишилася без уваги і «репутація» організацій. Ми пропонуємо виключити нелогічний висновок про те, що компанія може добитися позитивних результатів від використання власних зобов'язань, тоді як її репутація знижується.
І, наостанок, ми розуміємо, що новий стандарт застосовуватиметься не лише банківськими організаціями, але і всіма іншими, які мають фінансові інструменти. Зараз знаходиться в роботі і близький до завершення проект, що відображає особливості застосування стандарту страховими організаціями. Тому до страхових компаній не застосовуватиметься вимога про застосування нового стандарту раніше 2013-2014 років.

Джерело: International Accounting Standards Board http://www.iasb.org
Інші новини
[06.03.2020]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!

[25.02.2020]
Kyiv Audit Group визнана «ЛІДЕРОМ ГАЛУЗІ 2019»

[23.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає з Новим 2020 Роком та Різдвом!

[20.12.2019]
Kyiv Audit Group вітає зі Святом Святого Миколая!

[11.10.2019]
Альянс PRAXITY був визнаний Association of the Year 2019

[16.07.2019]
Привітання з професійним святом - Днем Бухгалтера та Аудитора!

[05.07.2019]
Київська Аудиторська Група визнана «ЛІДЕРОМ РОКУ 2018»

[15.04.2019]
Участь та надання цінних та заохочувальних призів Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Організація та методика аудиту»

[15.03.2019]
Альянс PRAXITY отримує нагороду "Кампанія року" (2018)

[07.03.2019]
Kyiv Audit Group вітає з 8 Березня!